Abiye Seçimi Hakkında Her Şey

Kerem IŞIK

Söz, nişan, düğün, parti, davet… Davetli misiniz, yoksa ev sahibi mi? Hangi mevsim, hangi mekan? Bu heyecan verici kavramlar hayatımıza girdiğinde biz kadınlar olarak ilk aklımızı kurcalayan “ne giyeceğim?” sorusu oluyor elbette. Bu “soru”ların bir “sorun”a dönüşmemesi için öncelikle “abiye elbise tercihi nasıl olmalıdır?” sorusuna yanıt bulmalıyız.

“Kumaşı nasıl olmalı? Saten abiye mi, keten mi? A kesim mi tercih etmeli, yoksa balık model hatlarımızı daha mı hoş gösteriyor? Kış mevsiminde uzun kollu abiye tercihi bir zorunluluk mu?” Görüldüğü üzere işin derinine indikçe sorularımızı cevaplamaktan çok yeni sorularla karşılaşıyoruz. Esasında neredeyse tüm sorularımızı çözebilecek en kilit noktaya bakmamız gerektiğinin farkında mıyız?

Peki, nedir kilit nokta? “Biz” yani “bedenimiz” tabi ki! Yani tek ihtiyacımız bir “ayna” ve objektif bakabilecek “gözlerimiz”. Malzemelerimiz hazırsa başlıyoruz hanımlar!

Aynamızın karşısında sizi yargılamayan, ama aynı zamanda “pembe gözlüklerinizi” takmadan geçtiğimiz gözlerimizle baş başayız artık. Ne görüyorsunuz orada? Son yılların popüler kavramı “proporsiyon” hakkında bir bilginiz var mı?

Neymiş bu proporsiyon efendim? Genel anlamda vücut uzuvlarımızın birbirine oranı olarak düşünebiliriz. Yani aslında kafa karıştırmadan, en anlaşılır haliyle günlük hayatımızda da karşılaştığımız şeyler bunlar. “Yargıç gözlüğümüzü” taktığımızda hani deriz ya “Ah benim basenlerim anneme çekmiş”, “ah belim ne kadar kalın!” “ ah popom tahta gibi olmasa keşke, hiçbir etek yakışmıyor!” “boyum kısa olmasa da bu prenses abiye modelleri ben de giyebilsem” diye. İşte aslında biz biliyoruz canım proporsiyon nedir!

Tamam, şimdi proporsiyon kavramını çözdüğümüze göre eldeki verilerle ne yapabiliriz, nasıl bir seçim yolu izlemeliyiz gelin ona bakalım.

Vücudumuzla tanış olduk, sırada “biz mi modaya uymalıyız, yoksa moda mı bize?” sorunsalını çözmemiz gerek. Belki de orta yol bile bulabiliriz, ne dersiniz?

Aslında bu konuda çok da uzatmaya gerek yok; kıyafet ne kadar güzel olursa olsun, onu ilk gördüğünüz model arkadaşımızda ne kadar iyi duruyor olursa olsun, proporsiyonunuza uygun olmayan kıyafet seçimi yapıp ve giydiğinizde bu hatanın sizi kötü gösterme ihtimali yüksektir. Bu durumu yaşamamak için vücudunuzu iyi tanımalı ve ona göre giyinmeliyiz.

Abiye giysilerde bu konu daha da önemlidir. Çünkü davetlerde herkes kendi iddiasını ortaya koyar, sadece iddiasını değil. Bunun içinse kendi tarzınızın yanında vücudunuzun “en iyi” halini yansıtmalıyız elbette.

Vücut tipleri; Elma tipi, Armut tipi, Kum saati ve Dikdörtgen olarak ayrılmaktadır. Peki bu bilgi bizin ne işimize yarayacak? Tabi ki “en iyi” halimizi elde etmemize.

Öğrenmiş olduğumuz bu bilgilerle “Doğru Abiye Elbisesi Tercihi Nasıl yapılmalıdır?” “Abiye elbise tercihinde önemli detaylar?” Yani; “Abiye elbisesinin doğru kullanım şekli” durumlarını konuşabiliriz.

Gece elbisesi, mezuniyet elbisesi, nişan elbisesi, düğün elbiseleri, saten abiye, siyah abiye elbise, kısa gece kıyafeti, mini abiye, midi abiye… “Abiye” denildiğinde ne kadar da çok çeşit var aslında değil mi?

Şimdi hiçbir kafa karışıklığına izin vermeden, doğrudan Ns Sposa markamızın abiyeleri üzerinden gideceğiz.

 

 

Tiana Balon Kol Mini Kalp Yaka Elbise

Tiana Balon Kol Mini Kalp Yaka Elbise uzun boylu olmayanlarımızın en büyük kurtarıcısıdır. Mini elbiseler ile bacak boyunuzu uzun gösteren bir ilüzyon yaratmak oldukça kolaydır.

 

 

Gia Selina Fırfır ve Düğme Detay Straplesz Elbise

 

Ns Sposa markasının en çok talep gören abiyelerinden biri olan Gia Selina Fırfır ve Düğme Detay Straplesz Elbisesinin ve benzer modellerinin yüksek beli sayesinde bel ve göbek bölgenizi kamufle etmenin yanında, bu bölgelerin olduğundan daha zarif görünmesine yardımcı olur. Tabi ki tüm fazlalıkları alt bölgesinde toplanmış armut tipi vücutlularımız da, bel bölgelerimizin inceliğini ortaya çıkarıp, alt bölgeyi tamamen kamufle ederek tüm dikkati üst bölgeye odaklar.

 

 

Karina Tek Kol Derin Yırtmaçlı Saten Gece Elbisesi

 

Ns Sposa markasının yoğun taleplerine maruz kalmış Özel Tasarım elbiselerinden Karina Tek Kol Derin Yırtmaçlı Saten Gece Elbisesi ile, dikdörtgen vücut tipine sahip ve hatlarının belli olmamasından şikayetçi olanlarımızı mutlu eden bir abiyedir. Bu model ve kumaş sayesinde hatlarınıza ba-yı-la-cak-sı-nız!

Mesajınız
All comments are moderated before being published.

Read our Privacy Policy and Terms of Service.

Related posts

 • 2023 Abiye Modası Hakkında Her Şey

  2023 Abiye Modası Hakkında Her Şey

 • Özel Tasarım Abiye Nedir ? Özel Tasarım Abiyeler Hangi Süreçlerden Geçer ?

  Özel Tasarım Abiye Nedir ? Özel Tasarım Abiyeler Hangi Süreçlerden Geçer ?

 • 2023 Gelinlik Modelleri Hakkında Her Şey!

  2023 Gelinlik Modelleri Hakkında Her Şey!

 • Prenses Model Gelinlik Nedir ? Özellikleri Nelerdir ? Prenses Model Gelinlik Neden Tercih Edilmelidir ?